top of page

ערן גולדשטיין:

 

"שמי ערן גולדשטיין, מטפל ברפואה סינית ומאפשר בשיטת "העבודה" של ביירון קייטי, מתמחה בטיפול בביטויים גופניים המתפרצים על רקע רגשי.

במסגרת עבודתי, אני משלב בין דיקור לדיבור, בין טיפול סימפטומטי - המשלב דיקור סיני ושיאצו, ובין טיפול ברמת השורש – המתבסס על שיטת "העבודה" של ביירון קייטי.

קורס ההתמחות בשיטת "העבודה" בנושא בריאות וחולי שעברתי בהנחיית ד"ר שחר לב ארי, העניק לי כלים רבים ומגוונים בכל הקשור לתהליך האפשור ולדרך שילובו בתהליך הריפוי.  כלים אלו מאפשרים לי להתחקות ולאתר ביחד עם לקוחותיי את המחשבות/האמונות הפנימיות העומדות בשורשי הביטוי הגופני ממנו הם סובלים, לחקרן ולהתפטר מהשפעתן.

קורס ההתמחות חידד מאוד את יכולותיי כמאפשר, חיבר אותי בליבי אל דרכה של "העבודה" ופתח בפניי טכניקות אפשור מגוונות המשמשות אותי יום ביומו, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית."

 

יקי טסל:

 

"שמי יקי טסל. בחיי המקצועיים הקמתי והנעתי פעילויות עסקיות לוגיסטיות ושיתופי פעולה בינלאומיים. ניהלתי והובלתי עשרות עובדים לעמידה ביעדים עסקיים בלתי מתפשרים.

בשנים האחרונות עיקר עיסוקי נסוב סביב לווי חולים ובני משפחתם בהתמודדותם עם מחלות מאיימות חיים. לטובת זאת, עברתי הכשרות מקצועיות בארץ ובעולם וליוויתי עד היום עשרות חולים בדרכם זו. כחלק מתהליך הכשרה מתמשך והתפתחותי המקצועית, בחרתי להשתלם השנה (2014) בקורס בשיטת העבודה של ביירון קייטי המתמקד בנושא בריאות וחולי.

את הקורס הנחה ד"ר שחר לב ארי - מנהל היחידה לרפואה משלימה במערך האונקולוגי בבי"ח איכילוב. שחר הוא מוסמך ללימוד שיטת העבודה של ביירון קייטי ויש לו ניסיון רב בתחום זה.

הקורס אותו מעביר ד"ר לב ארי משלב תרגול מעשי, הכולל חקירות בין "מאפשר" ל"מאופשר" כשמטרת התרגולים לספק  לתלמידים את זוית ההתנסות המעשית, האישית. באמצעות התרגולים היחיד מחזק באופן משמעותי ביותר, את תפקודיו ויכולותיו האישיות.

באופן אישי, שמתי לעצמי כמטרה בקורס זה להעצים את יכולת ההקשבה שלי הנדרשת לי בתפקידי כמלווה. בתרגולי המאפשר הצלחתי להרחיב ולהעצים את יכולתי זו. הבנתי את העוצמה ואת התרומה שיש לי בזכות כלים אלה.

תירגולי החקירות כ"מאופשר" הראו לי עד כמה אנו שבויים במחשבות ואמונות שאין להן בהכרח יסוד בחיים המציאותיים. נוכחתי לדעת עד כמה פנים שונות יכולה המציאות והאמונות הנילוות ללבוש. וכמה צער וכאב מיותר הם יכולים לגרום. כתוצאה מכך, בעבודתי כמלווה חולים מאויימי חיים יש ביכולתי לאפשר לאנשים איתם אני עובד לחקור את  המציאות אותה הם חווים ולאפשר להם, להיווכח כי למציאות פנים רבות. והיא תוצר של אמונתם.

בזכות ניסיונו של ד"ר שחר לב ארי - כמוביל דרך של רפואה אלטרנטיבית מחד, וחוקר שיטות למניעת מחלות מאידך לצד היותו מנחה מוסמך לשיטת עבודה מיוחדת זו, נתרמתי רבות. בזכות יישום והטמעה של שיטת העבודה זו למדתי לזהות את התרומה הרבה שיש לשיטה זו בין אם בחיי בכלל ובין עם בעבודתי בפרט. " 

 

 

נחמה טייכטל:

 

לפני בערך שנתיים, כשראיתי אותה, משהו אמר לי שעלי להשתתף בה, וזאת למרות שמבחינתי הענין הטכני,כלומר שמירת השבת יכול היה להוות מכשול. אך לא רק שלא הצטערתי על ההחלטה אלא שזו אחת הטובות שעשיתי בשנים האחרונות.

נכון, עברתי ארבעה קורסים במסגרת לימודי ביירון קייטי, אך אלה היו דרך האינטרנט, וזה לא  דומה למפגש האישי בין אנשים ולהנחיה האישית של שחר.

ההנחיה הצטינה בידע מעמיק מלווה בחביבות אישית, גישה שיוויונית "בגובה העיניים".

שחר שמר היטב על מסגרת וחוקים ,אך מעולם לא חשתי כפיה וחלילה התנשאות.

אני, וחברי לקבוצה הפכנו במשך השנה הזו מקבוצת אנשים שנפגשו באופן אקראי (אם יש דבר כזה) וגם כאלה שבלשון המעטה לא כל כך חיבבו אחת את השניה (זה היה בין חלק מהנשים בינינו) לחבורה מלוכדת, אכפתית ואוהבת.

ולראיה בקשנו להמשיך ולהפגש מה שאכן עשינו ומקווה שנמשיך להפגש.

אז לסיכום, מה שקיבלתי מהקורס הוא העמקה ב"עבודה" וחברי נפש.

תודה שחר יקר

ואני תקווה שעוד יזדמן לנו לעבוד ביחד.

באהבה ובהערכה",

נחמה

 

 

 

bottom of page